Zdravé chudnutie      

        

Máte pocit,že už sami neviete čo je zdravé chudnutie a čo nie?Tu je niekoľko tipov,ktoré Vám pomôžu.

V prvom rade si treba uvedomiť čo chcem?Mám nadváhu alebo chcem schudnuť len zopár kíl?Potom sa treba zamerať na svoj cieľ.Majte motiváciu, ktorá Vám pomôže a bude Vás posuvať ďalej.Vaším cieľom je schudnúť,ale zdravo, preto sa netreba nikde ponáhlať.Vhodné je zhodiť 0.5 - 1 kg za tyžden.Ked to pôjde aj trocha pomalšie,nič sa nedeje,pretože rychlim schudnutím Vám môže hroziť, že zhodené kilá naberiete naspať.Tak ako teda schudnúť?

 

V prvom rade upravte svoje stravovacie návyky.Naučte sa jesť pravidelne a v menšich porciách,tak v 3-4 hodinových odstupoch Pýtate sa prečo?Lebo Vaše telo si musí na takéto stravovanie zvyknúť.Predsa nechcete ,aby si ukladalo zásoby,a to robi vždy ak mu nedoprajete potravu.Po 17.tej hodine by ste už nemaly nič jest.Snažte sa zo stravy vylúčiť sladké,mastné a vyprážané jedlá,menej solte,nepite sladke nápoje.Zaraďte do svojho jedálnička veĺa zeleniny,ovocia ,cereálneho pečiva,rýb,bieleho masa ale všetko s  mierou.Občas si doprajte aj sladkosť, ale nech to nieje pravidlo.A nezabudnite na pitný režim 2-3 litre denne.

Pohyb a tréning - je to ďalšia zložka zdravého chudnutia.Ak zladite tréning so stravou,úspech je zaručený.Pri chudnuti je doležitý vytrvalostný tréning,ktorý Vás zapotí a donúti ho vykonávať cca 30 minut v kuse.Napr. beh, bicykel.Ktoryý donúti  vaše telo spalovat prebytočné tuky popritom zaraďte aj nejaké posilňovacie cvičenia.Ak ste začiatočnik či začiatočnička, choďte na cvičenie pomaly a postupne zvyšujte záťaž.

Nezabudnite ,že k zdravému chudnutiu patria aj iné faktory.Napr. zdravý spánok 7 - 8 hod.denne,pravidelný relax,prechádzka na čerstvom vzduchu a radosť zo života.

NASTAL ČAS NA ZMENU!!!